Dzelzavas iela 127, Rīga, LV-1021, Latvija
+371 27872288
info@iotsystems.lv
IoT Systems > APSAIMNIEKOŠANA

APSAIMNIEKOŠANA

Apsaimniekotājiem ir svarīga kontrole pār patēriņa rādītājiem, kā arī darba uzlabošanai tiek izmantoti statistiskie dati par lietotāju paradumiem.

Šobrīd katra apsaimniekotāja rīcībā ir dažādas sistēmas – ir tādas, kuras var nolasīt attālināti, bet vēl joprojām ir tādas, kur ir jābrauc, jāskatās un jāuzrauga. Šie atkārtojošie darbi var tikt uzticēti IOT sistēmai. Tas nodoršinātu regulāru, pārskatāmu un precīzu datu iegūšanu, kā arī laicīgi tiktu ziņots par jebkādu bojājuma gadījumiem.

Papildus tiktu uzkrāti dati, ko izmantot statistikai, lai prognozētu tendences un patērētāju ieradumus dažādos laika periodos.

Ieguvumi, ieviešot IoT rsinājumu:

 • ATTĀLINĀTA PROCESU PĀRVALDĪBA
 • BOJĀJUMU SAMAZINĀJUMS
 • AUGSTAS KVALITĀTES SERVISA UZTURĒŠANA
 • EFEKTĪVA DARBU PLĀNOŠANA
 • PRECĪZI DATI KLIENTU SŪDZĪBU GADĪJUMOS

IOT RISINĀJUMI PIELIETOJUMS

 • visu skaitītāju nolasīšana un datu pārsūtīšana uz klienta programmu
 • kopējo telpu klimats un izmantošanas ieradumi

Izvietojot atbilstošus sensorus, var tikt savākti gan dzīvokļu, gan kopējo skaitītaju dati, neapmeklējot objektu.

Līdzīgi var veikt koplietojamo telpu uzraudzību, lai nodrošinātos ar datiem par gaisa kvalitāti un klimata parametriem pretenziju gadījumos.

 • atkritumu tvertņu lietojuma monitorings
 • stāvvietu lietojuma monitorings

Izvietojot sensorus, kas savāc datus par stāvkli (piem., atvērts/aizvērts, aizņemts/brīvs, ieslēgts/izslēgts), var iegūt noderīgus datus par konkrētā objekta lietojumu. Tas ļauj plānot un izvērtēt ieguldījumu nepieciešamību nāktonē.

 • attālināta sūkņu (sausā gaita), dzinēju (vibrācija, temperatūra) pārraudzība,
 • saimniecības telpu un slēgto telpu pārraudzība

Ievietojot sensoru saimniecības telpās, var kontrolēt saimniecības cilvēku – apkopēju, tehnisko darbinieku apmēklējumu skaitu un konkrētu laiku un datumu, kad notikusi darbošanās konkrētā telpā.

Tāpat sensori uz dārgām un infrastruktūrai svarīgām iekārtām var laicīgi dot ziņu, ja parametri iziet ārpus normas robežām.

IOT RISINĀJUMI PRAKSĒ

KLIENTA IZAICINĀJUMS:

Darbam apsaimniekošanā tiek nodarbināti ļoti daudz cilvēki. Liels skaits no tiem veic datu pierakstīšanas un apkopošanas funkciju. Un visai bieži “atklājās” cilvēciskais faktors – neregulārs pieraksts, kļūdains pieraksts, novēlotas atskaites, nepilnīgas atskaites, datu pazušana, pārrakstīšanās, utml.

Tāpat darba kvalitāti ietekmē arī sūdzības no pakalpojuma ņēmējiem, kurām nav pretim ātri iegūstami precīzi dati un atskaites.

IOT RISINĀJUMS:

Apsaimniekotājs var ieviest IOT risinājumu, kas nozīmē, ka uz katra skaitītāja, kā arī katrā koplietošanas telpā, saimnieciskajā un tehniskajā telpā uz svarīgām iekārtām tiek izvietoti bezvadu sensori-datu raidītāji. Sensori ir mobili, tiem nav nepieciešami kabeļi, tie darbojas uz bateriju un pārraida datus zemas frekvences zema patēriņa ( LoRAWAN) tīklā. Tas nozīmē, ka signāls nekaitē veselībai un netraucē tik plaši izmantotās WIFI un Bluetooth frekvences.

Līdz 3km apkārtnē, un pat līdz 1000 sensoriem var nolasīt viens datu savācējs. No datu savācēja, kas bezvadu tīklā saņem datus no sensoriem, tie tiek pārsūtīti uz klienta serveri vai IOT datu portālu. Datu savācējs datus pārraida caur vadu internetu vai mobilajiem datiem (SIM karti).

KLIENTA IEGUVUMI:

Visi dati tiek regulāri nolasīti, saglabāti atmiņā, izveidotas atskaites. Ārpusnormas situācijas tiek izziņotas uz sms vai epastiem.
Dati ir precīzi, sistēma darbojas 24/7.
Ja nepieciešama datu atskaite pa konkrētu periodu vai objektu, statistiku var iegūt pāris sekundēs dažādos griezumos.
Dati pieejami ar paroli no jebkuras vietas, izmantojot internetu un viedierīci.
IOT sistēma sevi atpelna 2-4 mēnešu laikā, tikai uz darbaspēka ietaupījumu, neņemot vērā papildus labumus – precizitāti, regularitāti, automātiskas atskaites, precīzus datus pret sūdzībām.

Uzzini par citiem praktiskiem piemēriem

Jautājumi par industriālajiem IOT risinājumiem?
Sazinieties ar mums!

Nav universālu risinājumu - to mēs zinām pēc savas 15 gadu pieredzes industriālo sensoru jomā. Mēs varam Tev palīdzēt rast atbilstošāko industriālo IOT risinājumu. Droši sazinies ar mums, lai iegūtu papildus informāciju par mūsu pakalpojumiem un pieredzi.

Šī vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot to izmantošanai, tiks uzlabota mājaslapas lietošanas pieredze.