Dzelzavas iela 127, Rīga, LV-1021, Latvija
+371 27872288
info@iotsystems.lv
IoT Systems > LAUKSAIMNIECĪBA

LAUKSAIMNIECĪBA

Mūsdienu lauksaimniecībā plaši tiek pielietoti tehnoloģiski risinājumi, kas ļauj saimniecisko darbību veikt precīzi un produktīvi. Pamatā to nodrošina gudri aprīkota darba tehnika. Arī citos ikdienas darbos var tikt ieviesti līdzīgi risinājumi, svarīgos punktos izvietojot bezvadu sensorus. Ir daudz funkcijas, kas tiek veiktas regulāri – apsekojot ūdens, barības atlikumus, kanalizācijas piepildījumu, produktu uzglabāšanas telpas, vietas var būt kāda noplūde vai siltumnīcā sekojot augšanas klimatam. To visu var darīt tehnoloģijas, atbrīvojot laiku citiem svarīgiem darbiem.

Ieguvumi, ieviešot IoT rsinājumu:

 • NEPĀRTRAUKTA UZRAUDZĪBA
 • LAICĪGA REAKCIJA
 • KVALITĀTES UZTURĒŠANA
 • DATI RESURSU PLĀNOŠANAI UN IZVĒRTĒŠANAI
 • ATTĀLINĀTA KONTROLE UN UZRAUDZĪBA NO JEBKURAS VIETAS

IOT RISINĀJUMU PIELIETOJUMS

 • temperatūra augsnē, gaisā, produktos, noliktavās, saldētavās, u.tml.;
 • mitruma līmenis gaisā, augsnē, uz lapām, u.tml.;
 • CO2 vai citu gāzu, putekļu daudzums, gaismas līmenis, u.c. parametri

Siltumnīca vai to komplekss ir viens no labiem piemēriem, kā ar monitoringu un datu nolasīšanu var realizēt kvalitatīvu ražošanas procesa pilnveidošanu.

 • laistīšanas tvertņu piepildījums un pietiekamu barības vielu esamība ūdenī;
 • līmeņa mērīšana akās, grāvjos;
 • plūsmas sensori uz laistīšanas mehānismiem, lai uzskaitītu ūdens patēriņu un kontrolētu sūkņa darbību

Kontrolējot cauruļu piepildījumu, ūdens esamību tvertnē nodrošina sūkņa ekonomisku darbību. Papildus veicot ūdens patēriņa uzskaiti, nodrošina izmaksu kontroli.

 • laika stacija, kas nodrošina nekavējošu informāciju par vēja, lietus, saules ietekmi
 • visu skaitītāju – siltuma, gāzes, elektrības, u.tml. attālināta uzskaite, pieraksts atmiņā

IOT sistēmai var tikt pievienoti dažādi jau esošie skaitītāji, rādītāji un mērītāji. Tikpat labi var tikt pievienoti dati par nodotās ražas daudzumu, degvielas patēriņu, kas nodrošinās pilnīgu pārskatu!

IOT RISINĀJUMI PRAKSĒ

KLIENTA IZAICINĀJUMS:

Uzlabot ražīgumu, izmantojot esošos resursus un pieejamās tehnoloģijas. Nodarbināt esošos darbiniekus konrkētam darbam, kur tiešām ir nepieciešama cilvēka klātbūtne. Tas nozīmē, ka visus regulāros, atkārtojošos darbus, kā apskatīšanu, uzmanīšanu un skaitļu pierakstus, atskaites – nodot IOT sistēmai.

IOT RISINĀJUMS:

Izvērtēt parametrus, kas ir būtiski uzraugāmi un uzskaitāmi. Uzstāda sensorus un sensoru datu savācēju, aktivizē IOT portālu.
IOT sistēma pa noteiktu periodu savāc visus datus, ja kāds parametrs ir ārpus normas robežas, tiks dota informācija sms vai epasta veidā.
IOT sistēma strādā visu diennakti, uzraugot, reģistrējot sistēmā datus, veidojot automātiskas atskaites. Nav nepieciešama ikdienas uzmanība sistēmai, tā pati veic uzdotos “pienākumus” un sevis diagnostiku.

IOT risinājums ir izmantojams gan pašā ražošanas procesā, gan izmaksu un izmantoto resursu izvērtēšanā, jo ļauj precīzi redzēt resursu patēriņu katrā ražošanas fāzē.

IOT risinājums ir pielāgojams katrai saimniecībai – gan mazākai un lokālai, gan arī tādai, kas izvietota dažādās teritorijās, arī dažādas valstīs.

IOT SISTĒMA:

Iegādāties vai nomāt:

Sensori
temperatūras
mitruma
CO2
līmeņa
uzskaitei – impulsa ieeja (piem., plūsmas, vienību uzskaitei, patēriņa uzskatei)
uzskaitei – Mbus ieeja (siltumskaitītāju rādījumiem)
vaļā/ciet (ON/OFF) – kontakta ieeja (ventilācijas lūku kontrolei)
multisignālu mērīšanai – RS485 ieeja, piem., dažādu meteostaciju pievienošanai, gāzu sensoru (NH4, CO ..), ūdens analīzes sensoru – ph, konduktivitātes, ORP, izšķīdušā skābekļa, duļķainības parametriem
dažādiem mērījumiem 4-20mA ieeja – daudz un dažādi procesa sensori

Vārteja

LoRaWAN tīklam – līdz 15km laukā, līdz 1km telpās
Bluetooth tīklam – līdz 300m laukā, līdz 100m telpā

Programatūra – portāls

IOT Systems – datu nolasīšanai, uzkrāšanai, attēlošanai, sms sūtīšanai, matemātiskām funkcijām, grafikiem, lokācijai, piezīmēm, datu eksportam un importam.

Uzzini par citiem praktiskiem piemēriem

Jautājumi par industriālajiem IOT risinājumiem?
Sazinieties ar mums!

Nav universālu risinājumu - to mēs zinām pēc savas 15 gadu pieredzes industriālo sensoru jomā. Mēs varam Tev palīdzēt rast atbilstošāko industriālo IOT risinājumu. Droši sazinies ar mums, lai iegūtu papildus informāciju par mūsu pakalpojumiem un pieredzi.

Šī vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot to izmantošanai, tiks uzlabota mājaslapas lietošanas pieredze.